Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
20.6.2020 - Klub

Rekapitulace sezóny 2019

Třebechovický tenis v loňském roce prožil ze sportovního hlediska výjimečnou sezónu. Předně „A“ družstvo dospělých po vítězném tažení bez jediné porážky zvítězilo v I. třídě Královéhradecké soutěže a zajistilo si postup do Královéhradeckého přeboru. Z uplynulého roku je nutno vyzdvihnout individuální úspěchy Adélky Dörreové, Štěpánky Řezáčové a Ondry Šrámka.

Úspěchy třebechovického tenisu v roce 2019
Soutěže smíšených družstev
Třebechovický tenis v loňském roce prožil ze sportovního hlediska výjimečnou sezónu. Předně „A“ družstvo dospělých po vítězném tažení bez jediné porážky zvítězilo v I. třídě Královéhradecké soutěže a zajistilo si postup do Královéhradeckého přeboru. Družstvo ve složení Filip Dörre, Viktor Macura, Adéla Dörreová, Jana Tomášková, Patrik Vaniš, Tomáš Černý, Jakub Novotný, Josef Lochman a Rudolf Praus vyšlo vítězně ze všech mistrovských utkání, když postupně zdolalo Lokomotivu Trutnov „B“ v poměru 5:4, SK Rychnovek „A“ 7:2, TK Náchod 7:2, TK Dynamo Hradec Králové „A“ 6:3, TJ Červený Kostelec „A“ 6:3, TK Lokomotivu Hradec Králové „A“ 6:3 a Nespin Rychnov nad Kněznou 8:1 :
1. SK Třebechovice pod Orebem A 7 0 45:18 14
2. TK Dynamo Hradec Králové A 6 1 49:14 13
3. TJ Červený Kostelec A 5 2 38:25 12
4. TK Lokomotiva Hradec Králové A 3 4 28:35 10
5. TK Náchod 3 4 24:39 10
6. Lokomotiva Trutnov B 2 5 27:36 9
7. Nespin Rychnov nad Kněžnou 0 7 39:94 7


Pozadu nezůstala ani další družstva. „B“ družstvo dospělých, hrající v sestavě Pavel Kubíček, Jakub Novotný, David Kopecký, David Hrdina, Martin Jelen, Kristýna Kubíčková, Anna Koubová a Lucie Šebestíková, obsadilo ve II. třídě Královéhradecké soutěže 4. místo s bilancí tří vítězných utkání a dvou porážek. Dorost ve složení David Hrdina, Jáchym Jirka, Jesika Škodová, Anna Koubová, Valérie Macurová, Pavel Horák, Jakub Kodýtek a Vít Vencl obhájil medailové umístění z loňského roku a obsadil 3. místo se čtyřmi vítěznými utkáními a dvěma porážkami.
Všechna družstva se v krajských soutěžích umístila na předních pozicích s aktivní bilancí mistrovských utkání. Výjimečným úspěchem je výsledek „A“ družstva dospělých, které pro Třebechovice vybojovalo historický postup do Královéhradeckého přeboru. V letošním roce se tak můžeme těšit na kvalitní a divácky atraktivní mistrovská utkání.


Individuální úspěchy
Z uplynulého roku je nutno vyzdvihnout individuální úspěchy Adélky Dörreové, Štěpánky Řezáčové a Ondry Šrámka.
Největších sportovních úspěchů v loňském roce dosáhla Adéla Dörreová ( 17 let ). Adélka reprezentovala barvy našeho sportovního klubu na dorosteneckém mistrovství ČR - Pardubické juniorce. Po senzačním výsledku z roku 2018 ( 2. místo ve dvouhře ) se v loňském roce probojovala do finále čtyřhry a získala titul vicemistryně České republiky pro rok 2019. Další úspěchy Adéla přidala na řadě turnajů jak v dorostu, tak v kategorii dospělých. Tituly ve dvouhře se jí podařilo získat na „A“ turnajích v Brně a v Hrádku nad Nisou. Za zmínku stojí opětovná obhajoba titulu východočeské krajské přebornice ve dvouhře a účast na mistrovsví republiky žen. Ve východočeském žebříčku dorostenek Adéle patří zasloužené 1. místo.

Ve stopách Adély se vydává také desetiletá Štěpánka Řezáčová, která v loňském roce získala řadu turnajových trofejí v kategorii mladších žákyň např. na turnajích ve Dvoře Králové n. Labem, v Kutné Hoře, v Novém Bydžově nebo v Liberci. Uvedených úspěchů dosáhla přesto, že v kategorii mladších žákyň hraje prvním rokem. Štěpánka navázala na své výjimečné výsledky z babytenisové kategorie a je velkým příslibem do budoucna.V chlapeckých kategoriích dosáhl nejlepších výsledků Ondra Šrámek ( 17 let ). Ondra získal titul krajského přeborníka ve čtyřhře dorostenců. Dále zvítězil na turnajích v Hradci Králové, Litomyšli a Ústí nad Orlicí. Ve východočeském žebříčku dorostenců figuruje na výborném 3. místě.


Všem hráčům a hráčkám, kteří v loňském roce úspěšně reprezentovali náš sportovní klub, děkujeme.
SK Třebechovice pod Orebem, z.s.
výbor tenisového oddílu

Klub
20.9.2020 - 22:17
Výsledky "C" turnaje
Titul ve dvouhře získal po finálovém souboji s Ondrou Šrámkem David Kovařík ( TK Prostějov ). Vítězkou dvouhry žen se stala Andrea Tobišková ( TK Kvasiny ) Kompletní výsledky viz: http://www.cztenis.cz/turnaj/116160/sezona/L20/vysledky
12.9.2020 - 19:16
Osvětlení
Od 12.9.2020 je v provozu nové osvětlení tenisových kurtů č. 1. a 2. Možnost hraní na těchto kurtech je prodloužena do 22:00 hod. !
10.9.2020 - 18:52
Oddílová členská schůze
Na čtvrtek 24.9.2020 od 19:00 je svolána výroční oddílová členská schůze. Na programu je též volba oddílového výboru na další dvouleté funkční období.
14.8.2020 - Klubové akce

Pozvánka na Třebechovice Open 2020

26.5.2020 - Klubové akce

Vítejte na nových webových stránkách