Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
20.6.2020 - Klub

Rekapitulace sezóny 2019

Třebechovický tenis v loňském roce prožil ze sportovního hlediska výjimečnou sezónu. Předně „A“ družstvo dospělých po vítězném tažení bez jediné porážky zvítězilo v I. třídě Královéhradecké soutěže a zajistilo si postup do Královéhradeckého přeboru. Z uplynulého roku je nutno vyzdvihnout individuální úspěchy Adélky Dörreové, Štěpánky Řezáčové a Ondry Šrámka.

Úspěchy třebechovického tenisu v roce 2019
Soutěže smíšených družstev
Třebechovický tenis v loňském roce prožil ze sportovního hlediska výjimečnou sezónu. Předně „A“ družstvo dospělých po vítězném tažení bez jediné porážky zvítězilo v I. třídě Královéhradecké soutěže a zajistilo si postup do Královéhradeckého přeboru. Družstvo ve složení Filip Dörre, Viktor Macura, Adéla Dörreová, Jana Tomášková, Patrik Vaniš, Tomáš Černý, Jakub Novotný, Josef Lochman a Rudolf Praus vyšlo vítězně ze všech mistrovských utkání, když postupně zdolalo Lokomotivu Trutnov „B“ v poměru 5:4, SK Rychnovek „A“ 7:2, TK Náchod 7:2, TK Dynamo Hradec Králové „A“ 6:3, TJ Červený Kostelec „A“ 6:3, TK Lokomotivu Hradec Králové „A“ 6:3 a Nespin Rychnov nad Kněznou 8:1 :
7. Nespin Rychnov nad Kněžnou 0 7 39:94 7

Pozadu nezůstala ani další družstva. „B“ družstvo dospělých, hrající v sestavě Pavel Kubíček, Jakub Novotný, David Kopecký, David Hrdina, Martin Jelen, Kristýna Kubíčková, Anna Koubová a Lucie Šebestíková, obsadilo ve II. třídě Královéhradecké soutěže 4. místo s bilancí tří vítězných utkání a dvou porážek. Dorost ve složení David Hrdina, Jáchym Jirka, Jesika Škodová, Anna Koubová, Valérie Macurová, Pavel Horák, Jakub Kodýtek a Vít Vencl obhájil medailové umístění z loňského roku a obsadil 3. místo se čtyřmi vítěznými utkáními a dvěma porážkami.
Všechna družstva se v krajských soutěžích umístila na předních pozicích s aktivní bilancí mistrovských utkání. Výjimečným úspěchem je výsledek „A“ družstva dospělých, které pro Třebechovice vybojovalo historický postup do Královéhradeckého přeboru. V letošním roce se tak můžeme těšit na kvalitní a divácky atraktivní mistrovská utkání.

Individuální úspěchy
Z uplynulého roku je nutno vyzdvihnout individuální úspěchy Adélky Dörreové, Štěpánky Řezáčové a Ondry Šrámka.
Největších sportovních úspěchů v loňském roce dosáhla Adéla Dörreová ( 17 let ). Adélka reprezentovala barvy našeho sportovního klubu na dorosteneckém mistrovství ČR - Pardubické juniorce. Po senzačním výsledku z roku 2018 ( 2. místo ve dvouhře ) se v loňském roce probojovala do finále čtyřhry a získala titul vicemistryně České republiky pro rok 2019. Další úspěchy Adéla přidala na řadě turnajů jak v dorostu, tak v kategorii dospělých. Tituly ve dvouhře se jí podařilo získat na „A“ turnajích v Brně a v Hrádku nad Nisou. Za zmínku stojí opětovná obhajoba titulu východočeské krajské přebornice ve dvouhře a účast na mistrovsví republiky žen. Ve východočeském žebříčku dorostenek Adéle patří zasloužené 1. místo.

Ve stopách Adély se vydává také desetiletá Štěpánka Řezáčová, která v loňském roce získala řadu turnajových trofejí v kategorii mladších žákyň např. na turnajích ve Dvoře Králové n. Labem, v Kutné Hoře, v Novém Bydžově nebo v Liberci. Uvedených úspěchů dosáhla přesto, že v kategorii mladších žákyň hraje prvním rokem. Štěpánka navázala na své výjimečné výsledky z babytenisové kategorie a je velkým příslibem do budoucna.

V chlapeckých kategoriích dosáhl nejlepších výsledků Ondra Šrámek ( 17 let ). Ondra získal titul krajského přeborníka ve čtyřhře dorostenců. Dále zvítězil na turnajích v Hradci Králové, Litomyšli a Ústí nad Orlicí. Ve východočeském žebříčku dorostenců figuruje na výborném 3. místě.

Všem hráčům a hráčkám, kteří v loňském roce úspěšně reprezentovali náš sportovní klub, děkujeme.
SK Třebechovice pod Orebem, z.s.
výbor tenisového oddílu

Klub
15.4.2024 - 10:10
Areál otevřen
Areál je otevřen od 15.4.2024 veřejnosti. Každé pondělí od 15:00 do 19:00 hod. je možný pronájem kurtu pro nečlenské hraní s možnou rezervací. Jiné dny je možný pronájem kurtu dle aktuálních kapacit a pohybu členů v areálu. Kontakt pro rezervaci kurtů - Josef Vaniš, tel. č. 731 604 693, e-mail: tpotenisrezervace@gmail.com
5.10.2023 - 11:21
Členská schůze
Oddílová členská schůze proběhne ve čtvrtek 19.10.2023 od 19:00 hod. v klubovně na tenisových kurtech.
1.10.2023 - 11:19
FINITO 2023
Letošní oddílový turnaj losovaných dvojic - Finito 2023 proběhne v sobotu 7.10.2023 od 8:30 hod.