Třebechovické kluby: Fotbal Hokej Tenis Kuželky Kanoistika
9.9.2024 - Klubové akce

TRESK CUP 2024

Letošní ročník TRESK CUPU 2024, pořádaný pod záštitou Českého tenisového svazu, proběhl ve dnech 7. a 8. září. Z důvodu nedostatečného počtu přihlášených žen se konal pouze mužský turnaj, kde se ve dvouhře přihlásilo 16 hráčů a do finále postoupili Dominik Jedlička a Filip Pačes. Pačes po dramatickém souboji zvítězil ve super tiebreaku. Čtyřhru ovládl pár Opletal-Jedlička.

Letošní ročník TRESK CUPU 2024, pořádaný naším klubem pod záštitou Českého tenisového svazu (ČTS) proběhl 7.9 - 8.9.2024. Původní plán zahrnoval pořádání turnaje jak pro muže, tak pro ženy. Avšak týden před zahájením akce bylo nutné oznámit, že ženský turnaj se z důvodu nedostatečného počtu přihlášených hráček nebude konat a tak v areálu proběhl pouze turnaj dospělých - muži.

V kategorii mužské dvouhry se do soutěže přihlásilo 16 hráčů, kteří se postupně utkali o titul a připravené hodnotné ceny. Do turnaje se přihlásili i dva domácí hráči, David Kopecký a David Hrdina. Do čtyřhry se přihlásilo 7 dvojic.

Turnaj se naplno rozběhl v sobotu ráno, kdy některé zápasy přinesly několik zajímavých momentů, avšak do finále dvouhry se probojovali dva nejvýše nasazení hráči turnaje – nasazená jednička Dominik Jedlička a nasazená dvojka Filip Pačes. Pačes se do finále probojoval bez ztráty setu. Nasazená jedlička měla cestu do finále o něco složitější a hned první zápas byl rozhodnut až super tiebreaku. Finálový zápas mezi těmito dvěma favority nabídl divákům skvělou podívanou. První set patřil Jedličkovi, který zvítězil 6:1. Pačes se ale nevzdal a druhý set si připsal v poměru 6:4, což znamenalo, že o vítězi rozhodne super tiebreak. V rozhodujícím super tiebreaku pokračovalo napínavé drama, ve kterém Pačes nakonec zvítězil 10:7 a stal se tak šampionem dvouhry TRESK CUPU 2024.

1. místo Filip Pačes

2. místo Dominik Jedlička

3. místo Vladimír Jahelka, Radomír Machek

Turnaj ve čtyřhře nabídl stejně zajímavé souboje jako dvouhra. Dvojice Vladimír Jahelka a Vladimír Machek se probojovali až do finále, kde na cestě k němu museli čelit nasazenému páru číslo jedna Michal Svoboda a Jaroslav Hanuš, které dokázali po velmi těsném souboji porazit až v super tiebreaku. Zápas byl vyrovnaný a obě strany předvedly skvělý tenis, ale nakonec Jahelka s Machkem zvládli klíčové momenty lépe a postoupili do finále.Ve finále čtyřhry nastoupil druhý nasazený pár, Petr Opletal a Dominik Jedlička, kteří si postup do finále zajistili skvělými výkony bez ztráty setu. Finálový duel splnil očekávání svou kvalitou a intenzitou, avšak Opletal s Jedličkou navázali na svou formu z předchozích kol a potvrdili roli mírných favoritů. Díky výborné souhře a precizní hře zvítězili zaslouženě ve dvou setech 6:2, 6:3 a zaslouženě si odnesli titul šampionů čtyřhry.

1. místo Petr Opletal - Dominik Jednička

2. místo Vladimír Jahelka - Vladimír Machek

3. místo Jaroslav Hanuš - Michal Svoboda, Jaromír Hladík, Štěpán Středa

Turnaj TRESK CUP 2024 byl úspěšně ukončen v neděli odpoledne po napínavých finálových zápasech. Všichni vítězové, finalisté obdrželi zasloužené poháry, finanční odměny a hodnotné ceny.Děkujeme všem hráčům za skvělé výkony a nasazení na turnaji. Velké poděkování patří také našim sponzorům. Těšíme se na další ročník v roce 2025, který bude uskutečněn v obdobném termínu.

Klub
25.6.2024 - 08:27
Soukromá akce
V sobotu 29.6.2024 proběhne v areálu soukromé akce, areál je uzavřen celý den.
18.6.2024 - 10:22
Dne 21.6.2024 proběhne v areálu soukromé akce od 13:00, celý areál je uzavřen.
18.6.2024 - 10:18
Poslední kola mistrovských utkání
Poslední kola mistrovských utkání se odehrají o víkendu 22.6.- 23.6. Dospělí “A” doma přivítají TENIS CENTRUM DTJ HK “E”. Družstvo “B” odjíždí na soupeřovo hřiště do TJ Červený Kostelec “C”.